DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

,,Droga Babciu, drogi Dziadku,
wszyscy bardzo Was kochamy.
I dlatego właśnie dzisiaj,
w Wasze święto Wam śpiewamy…”

15.02.2022 w naszym przedszkolu był dniem niezwykłym, ponieważ w progi naszej placówki zawitali długo oczekiwani goście-kochane babcie i kochani dziadkowie. To dla nich z okazji ich święta dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przygotowały bogaty i obszerny program artystyczny, który zaprezentowały w tym uroczystym dniu, przed licznie zgromadzoną publicznością.

Na wstępie  pani dyrektor  Alina Wójtowicz powitała serdecznie i ciepło zacnych gości oraz  złożyła życzenia z okazji Ich święta. Następnie najstarsza grupa naszych przedszkolaków -  czyli "Pszczółki" zaprezentowały się w przedstawieniu „Zaczarowana zima”, w którym  pani zima zapraszała do wspólnej zabawy śnieżynki, bałwanka oraz skrzaty i Mikołaja.

Po przedstawieniu „Pszczółek” swoją miłość  i wdzięczność wyraziły  dzieci z grup: „Motylki” i „Biedronki” - recytując wiersze    i śpiewając piosenki  związane tematycznie z dniem Babci i Dziadka. Występy uświetniły  układy taneczne  w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki”  oraz z grupy „Pszczółki”.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i deklamowali   wiersze,  a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali ciepłe  i czułe słowa kierowane pod ich adresem, dziękując wnuczętom gromkimi brawami. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego  "STO LAT".

Na zakończenie p. dyrektor podziękowała dzieciom za piękny występ, wychowawczyniom za przygotowanie, a zebranym Gościom za liczne przybycie.

To spotkanie pozostanie na długo w pamięci Dziadków i wnucząt. Do zobaczenia za rok.