DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
                  Każdego dnia dobry uczynek -
                  To jest od chłopców upominek"
                                                                          Zbigniew Jeżyna

Każdego roku 8 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu szczególnie podkreślane jest znaczenie oraz wartość kobiet w życiu codziennym. Także w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. W każdej grupie przedszkolnej uroczyście obchodzono Dzień Kobiet.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne laurki i niespodzianki.

Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.
Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie.

Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.