DZIEŃ ZIEMI

„Wiedzą to nawet dzieci,
że ważna jest segregacja śmieci”

22 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym kraju święto to  obchodzimy już od ponad 30 lat. Celem tego dnia jest promowanie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego, naszej planety i zagrożeń, z jakimi się ona zmaga oraz ich konsekwencjami dla ludzi.

Dzieci dowiedziały się, że ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jest naszym domem miejscem,

w którym wspólnie żyjemy dlatego też musimy o nią dbać najlepiej jak potrafimy.

Maluchy rozpoczęły ten dzień od obejrzenia filmu edukacyjnego, w którym przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. W trakcie zajęć przedszkolaki uczyły się w jaki sposób możemy oszczędzać wodę, energię oraz jak dbać o czyste powietrze. Poznaliśmy i wyjaśniliśmy sobie wspólnie takie pojęcia jak ekologia, recykling, segregacja i ochrona środowiska.

Przedszkolaki przypomniały sobie również jakiego rodzaju śmieci należy wrzucać do kontenera na szkło, papier, plastik i metal oraz odpady biodegradowalne. Oczywiście zdobytą wiedzę przedszkolaki od razu zastosowały w praktyce i segregowały zgromadzone śmieci wrzucając je kolejno do odpowiedniego worka na śmieci.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki moczyły dłonie w farbie, malowały farbami, wycinały nożyczkami, wyklejały. Efektem tych działań były pięknie wykonane prace plastyczne, które możemy podziwiać w galerii.