ŚWIĘTA MAJOWE

Kędy przechodzić mają
Szczęścia narodu wodze,
Co nowy rząd składają”.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:

• 1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. W tym dniu obchodzimy także 18. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
  • 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dniem Polonii i Polaków za granicą.
  • 3 Maja wypada 231. rocznica uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.

28 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się apel, którego hasłem były Majowe Święta. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VII pod opieką p. Aleksandry Uchman. Spotkanie zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna.

Uczennice zaprezentowały dzieje polskich symboli narodowych. Narratorzy przedstawili tło historyczne i najważniejsze znaczenie Konstytucji 3 Maja. Przypomniano, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa zasadnicza wprowadzająca zmiany ustrojowe mające uzdrowić Rzeczpospolitą.

Występy narratorów przeplatane były recytacjami pięknych wierszy patriotycznych. Uroczystość uświetniły pieśni narodowe w wykonaniu chóru szkolnego. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy wykonali kotyliony oraz flagi.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o barwach narodowych.

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy Polakami. Bądźmy dumni ze swojej historii i dokonań naszych przodków. Cieszymy się wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości