DZIEŃ MAMY I TATY W NASZYM PRZEDSZKOLU

Uczyliście mnie chodzić
Uczyliście mnie mówić
Jak się zachowywać,
Jak zwracać się do ludzi.

Ja mogę na Was liczyć
Wiem, że mi pomożecie
Najlepszych mam rodziców
Na całym wielkim świecie […]

Wzmacnianie więzi rodzinnych, chęć sprawiania radości bliskim, okazywania im miłości, a także obdarowywania  samodzielnie wykonanymi upominkami w naszym przedszkolu miało odzwierciedlenie podczas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbyła się 27 maja.

Nasze grupy przedszkolne wspólnie zaprosiły rodziców i zaprezentowały się z jak najlepszej strony podczas tej rodzinnej, pięknej uroczystości.

Jako pierwsza zaprezentowała się najmłodsza grupa, czyli nasze kochane „Motylki”. Dzieci wraz z panią przygotowały piękne piosenki, w których wyznawały miłość mamie i tacie, a także zaprezentowały swoje umiejętności taneczne wykonując układ do piosenki „Daj mi rączkę”.

Po uroczym wystąpieniu „Motylków” na scenie pojawiły się „Biedronki”.

Pięknie zaprezentowały przygotowane wierszyki, a także rytmiczne piosenki okazujące wdzięczność dla kochanych rodziców. Podczas wystąpienia „Biedronek” nie zabrakło również tańców. Przedszkolaki zaprezentowały  swoje umiejętności taneczne wykonując dwa układy, za które otrzymały gromkie brawa.

Po wystąpieniu dwóch młodszych grup zaprezentowała się grupa najstarsza, czyli nasze „Pszczółki”. Dzieci z tej grupy  zaprezentowały wspólnie wierszyk, którym potwierdziły swoją ogromną miłość do rodziców i podkreśliły, że to rodzina w życiu jest najważniejsza. Piękny wiersz, przeplatany piosenkami dopełniła humorystyczna scenka, która przedstawiła zabawne sytuacje podczas rodzinnych zakupów.
Po nagrodzeniu brawami  za zaprezentowaną scenkę „Pszczółki” wykonały  układ taneczny do  piosenki „Bratnie dusze”, a na zakończenie swojego występu zaśpiewały piosenkę, w której wyraziły swoją wdzięczność dla rodziców za trud wychowania i   jeszcze mocniej podkreśliły swoją ogromną miłość pięknymi słowami „Bardzo kocham Was”.

Na zakończenie uroczystości dzieci ze wszystkich trzech grup wręczyły swoim kochanym rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.

Atmosfera całej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.