JEDZIE POCIĄG Z DALEKA ...

20 czerwca to był niezwykle udany dzień dla naszych drugoklasistów. Uczniowie wraz z wychowawcą wybrali się w podróż pociągiem na trasie ze stacji Nisko - Podwolina do stacji Stalowa Wola - Rozwadów – co było nie lada wydarzeniem.

Dla większości uczniów była to pierwsza podróż pociągiem, co zapewniło im ogrom atrakcji i pozytywnych przeżyć.

Na stacji kolejowej Stalowa Wola-Rozwadów mieli okazję zobaczyć jak wyglądała z zewnątrz jak i z wewnątrz dawna lokomotywa parowa. Kolejnym punktem było śniadanie na łonie natury i podróż powrotna środkiem komunikacji miejskiej „MKS-em” do Niska.

Tam swoją wiedzę zdobytą z pomocą ćwiczeń na platformie matematycznej  edu.pl odnośnie obliczeń pieniężnych wykorzystali w praktyce – samodzielnie kupowali lody, soczki, wodę w lodziarni u Pana Śnieżka.

Kolejną miłą niespodzianką był Park Miejski w Nisku z różnymi atrakcjami, który zachwycił nie tylko dzieci. Uśmiech na ich twarzach gościł niemal nieustannie.

Na zakończenie wycieczki odbyły się odwiedziły w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko. Uczniów przyjął w swoim gabinecie Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Zbigniew Kotuła, a samemu spotkaniu towarzyszył oczywiście Burmistrz Gminy
i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca Burmistrza, ile osób pracuje w urzędzie czy na czym taka praca polega. Po spotkaniu zwiedzili cały budynek gminy.

Czekając na transport uczniowie odpoczywali na Dużych i Małych Plantach. Radośni i pełni wrażeń wrócili busem z p. Wójtowiczem do szkoły, by móc podzielić się swoimi wrażeniami z wycieczki z p. dyrektor oraz koleżankami i kolegami z innych klas.