EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Jak co roku w naszej szkole zorganizowane zostały egzaminy teoretyczne i praktyczne pozwalające uzyskać kartę rowerową. Przez całe półrocze wszyscy chętni mogli uczęszczać na zajęcia poświęcone nauce przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, budowy i konserwacji rowerów, a także nauce praktycznej jazdy na rowerze. W efekcie 10 i 11 maja 2022 roku przeprowadzony został egzamin teoretyczny, zaś tydzień później roku egzamin praktyczny na kartę rowerową, który zdali wszyscy przystępujący do egzaminu.

Dnia 18 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, do którego przystąpili głównie uczniowie klas czwartych. Zadaniem zdających było przejechanie rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego przygotowanej trasy. Umiejętności przyszłych rowerzystów oceniali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Ppowiatowej Policji w Nisku.
Do sprawdzianu przystąpiła grupa uczniów klasy czwartej oraz piątej i wszyscy uzyskali wynik pozytywny.

Wszystkim  gratulujemy i  życzymy bezpiecznej jazdy!

Dziękujemy Policji za przeprowadzenie egzaminu i cenne wskazówki.

Bezpiecznych wypraw rowerowych!