SADZIMY, SIEJEMY.... CZYLI MALI OGRODNICY

Wiosna, wiosna... nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat.

Już najmłodsze dzieci uczą się, jak sadzić i siać rozmaite rośliny, czego rośliny potrzebują do życia i jak o nie dbać... dzięki temu możemy obserwować, jak z malutkiego nasionka powstaje kwiat, warzywo czy zdrowe zioła.

Wczesną wiosną - czyli na początku marca „Biedronki” i „Pszczółki”wcieliły się w rolę małych ogrodników. Postanowiliśmy wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej i posadziliśmy cebulki kwiatów w doniczkach. Zanim jednak przystąpiliśmy do działania przedszkolaki poznały sprzęt ogrodniczy, były rozmowy na temat roślin cebulowych, czasu i sposobu ich sadzenia , rozróżnianie ich. Omówiliśmy etapy sadzenia oraz budowę kwiatu. Po przyswojeniu wiedzy dzieci zamieniły się w małych ogrodników i pod okiem Pani Pauliny i Pani Basi z wielkim entuzjazmem siały nasionka i cebulki kwiatów, a nawet posadziły krzew bzu.

Teraz pozostaje nam dbać o sadzonki i czekać na efekty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do kibicowania kwiatom, które będą zdobić teren naszej placówki.