SUKCES ANI ORŁOWSKIEJ W KURATORYJNYM KONKURSIE Z HISTORII

29 listopada 2021 roku odbył się etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Historycznego dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Anna Orłowska.
Udział w konkursie wymagał olbrzymiego zaangażowania i wiedzy.

Ania musiała wykazać się znajomością wszystkich treści zawartych w podstawie programowej z historii dla szkół podstawowych - od starożytności do współczesności, a ponadto rozszerzyć posiadane wiadomości o temat przewodni, którym w tym roku jest okres porozbiorowy: „Pod zaborami. Ziemie polskie na tle historii świata w latach 1815- 1914”.

Dzięki wytężonej pracy Ania Orłowska znalazła się w gronie uczniów zakwalifikowanych do II etapu- rejonowego konkursu kuratoryjnego, który odbędzie się 27 stycznia.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!