ANIA ORŁOWSKA Z TYTUŁEM FINALISTY !

TAK, Anna Orłowskai, uczennica klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku, uzyskała tytuł Finalisty Konkursu Przedmiotowego Podkarpackiego Kuratora Oświaty z Historii.

Kwiecień to miesiąc podsumowań kilkumiesięcznych zmagań w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mamy finalistę z historii.  Wytrwałości naszej uczennicy nie zabrakło, nie zabrakło również ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie do konkursu.

Zostać Laureatem czy Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami czy nietypowym myśleniem, ale też  wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć dużo pracy.

Organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty konkursy przedmiotowe co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych.

Sprzyjają pogłębianiu wiedzy, rozwijają zainteresowania i twórcze myślenie. Co więcej, otwierają drzwi do przyszłości.

Zdobycie tytułu laureata daje pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez ucznia szkoły średniej, zaś uzyskanie tytułu finalisty wiąże się z otrzymaniem dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół ponadpodstawowych. Droga ta nie jest łatwa. Wymaga talentu, wiąże się z determinacją i systematycznością.

Konkursy przedmiotowe składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego. Przez wszystkie te etapy, wykazując się ogromną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, z łatwością przeszła, uzyskując tytuł Finalisty Anna Orłowska - utalentowana, wybitnie zdolna i pracowita.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w szkole średniej!