WARSZTATY KULINARNE PRZEDSZKOLAKÓW - PIERNICZKI LUKREM MALOWANE

W ramach propagowania kreatywnego działania, przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych  w  ostatnim  tygodniu przed świętami  piekły na  zajęciach  pierniczki.

W najstarszej grupie koordynatorem wypieków była pani Beata – mama Emilki T.

Pani Beata pomogła dzieciom wyrobić ciasto, pokazała sposób wałkowania i wykrawania kształtów. Następnie każde dziecko dostało porcję ciasta i wcieliło się w rolę cukiernika.

Samodzielne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek – to dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek trafiały do przedszkolnej kuchni, gdzie piekły się pod czujnym okiem pani Beatki T. i pani Gosi Z. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika - to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny nastrój i pobudzał apetyty. Ciężko było oprzeć się pokusie zjedzenia świeżych wypieków. Zabawa była naprawdę świetna, dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem- również te najmłodsze.

Zadowolone z wypieków Krasnale, Pszczółki i Biedronki przystąpiły do ozdabiania pierniczków. Dzieci wraz z paniami dekorowały pierniczki lukrem i barwnymi posypkami według swoich możliwości i pomysłów. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki.

Efekty małych cukierników były imponujące, a słodki zapach pierników rozchodził się po całym przedszkolu, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.