BOMB(K)OWE WARSZTATY! - wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

We wtorek 3 stycznia 2023 roku o godzinie 9.00 przedszkolaki z grupy „Biedronki” rozpoczęły busem podróż  do Nowej Dęby. Po dotarciu na miejsce przekroczyliśmy progi bajkowej krainy ,,Muzeum Bombki Choinkowej”, gdzie z przewodnikiem  oglądaliśmy przepięknie udekorowane choinki w stylu staropolskim, amerykańskim, francuskim i wiktoriańskim oraz bardzo bogatą kolekcję bombek o różnych kształtach, kolorach, zdobieniach i wielkościach. Następnie dzieci  poznały  poszczególne etapy powstawania bombek choinkowych: od dmuchania i formowania ze szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie  i pakowanie.

Najwięcej emocji i zabawy dostarczyły dzieciom warsztaty, podczas których każdy przedszkolak samodzielnie ozdabiał swoją wymarzoną bombkę.

Oczywiście był też czas na drugie śniadanie, które w niecodziennej scenerii smakowało jak nigdy.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał  własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów bombkę oraz bombkę ze swoim imieniem.

Pobyt w krainie bombek zakończył się pamiątkowymi zdjęciami i zakupami w firmowym sklepie. Wycieczka była udana i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.