JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE GRUPY „BIEDRONKI”

,,Jako, że Polacy w tradycji to mają
i co roku o tej porze,
jasełka przedstawiają.”

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, dobroci, serdeczności oraz wspomnień i refleksji. Święta trwają krótko, ale radość z narodzin Jezusa można przedłużyć dzięki świadomie pielęgnowanym tradycjom. Jedną z nich w Polsce i oczywiście w naszej placówce są Jasełka Bożonarodzeniowe, czyli widowisko o narodzeniu Pana Jezusa.

W tym roku  w przedszkolu Jasełka przygotowała ze swoją grupą pani Barbara Skiba. Przedstawienia jasełkowe odbyło się aż trzy razy, w czwartek 26 stycznia  dla  przedszkolaków i pracowników przedszkola, a po południu dla Rodziców, natomiast 27 stycznia dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. Wspólnie z nami te magiczne chwile przeżywała Pani Dyrektor Alina Wójtowicz oraz Zastępca Burmistrza – Pan Zbigniew Kotuła.

Podczas występu przedszkolaki wcielając się w role gwiazdki, obłoczka, pastuszków, itp. przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, ubarwioną wieloma kolędami i pastorałkami.

Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Za piękny występ otrzymali gromkie brawa od publiczności, od Pani Dyrektor słodkie podziękowania i cukiereczki, a od Rady Rodziców figurki aniołków.

W imieniu wszystkich rodziców ciepłe słowa uznania i podziękowania wyraził także przedstawiciel Rady Rodziców, Pan Marek Pachla również dla wychowawczyni, która sama przygotowała całe przedsięwzięcie.

Po przedstawieniu i podziękowaniach Dziadkowie przedszkolaków zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a wnuczęta zaśpiewały im tradycyjne ,,Sto lat”.

Tegoroczne „Jasełka” to  uczta artystyczna, która dostarczyła odbiorcom wielu miłych przeżyć i wzruszeń, a występującym dzieciom i wychowawczyni zadowolenia i satysfakcji. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają u dzieci znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje międzyludzkie i na długo pozostaną w pamięci.