WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Dzisiaj macie Walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło !!!”

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Dzieci  ubrały się tego dnia na czerwono. Przedszkolaki  zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym, jak można okazywać szczęście, przyjaźń  i  miłość  bliskim osobom  nie tylko od święta. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, których  celem  było wywołanie pogodnego i radosnego nastroju, wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej oraz zachęcenie  do okazywania uczuć innym osobom.

Dzieci  wycinały, wyklejały laurki oraz lepiły czerwone serduszka,
a następnie nawzajem się obdarowywały. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy dźwiękach najpiękniejszych dziecięcych piosenek.

Na koniec były balony, oczywiście w kształcie serca i słodkie upominki
dla dzieci. Cały dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.