MAMY AMBICJĘ KULTYWOWAĆ TRADYCJĘ - TŁUSTY CZWARTEK

że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła,
dobrych pączków nasmażyła”

W tłusty czwartek nie powinno liczyć się kalorii. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka,
temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.
Nasze przedszkolaki oraz nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy powodzenie mają zagwarantowane!

16 lutego obchodziliśmy w naszej placówce tłusty czwartek.

W szkole i w przedszkolu wszyscy wcinaliśmy pyszne pączki, ufundowane na tę okazję przez Radę Rodziców. Dziękujemy za smaczny pomysł, który w naszej szkole i przedszkolu staje się już tradycją.

Szczególnie w przedszkolu celebrowany był ten dzień.

W tym roku w naszym przedszkolu ten dzień obchodzony był wesoło i bardzo słodko. Dzieci z grupy ,,Pszczółki” i ,,Krasnale” skosztowały słodkich pączków z cukrem pudrem oraz pysznym nadzieniem.

Wychowankowie dowiedzieli się kiedy wypada tłusty czwartek i co to za święto. Skąd wzięła się tradycja tłustego czwartku i dlaczego jemy w tym dniu pączki lub faworki. Dzieci z grupy ,,Krasnale” wykonały prace plastyczne w postaci oponek, które starannie ozdobiły.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków związanych z tym wydarzeniem.

Oczywiście, nie obyło się też bez degustacji. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia oraz kultywowania naszych tradycji i zwyczajów.