DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W PRZEDSZKOLU

We wtorek, dnia 7 lutego dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. To święto obchodzone jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożenia ze strony internetu oraz poznanie zasad bezpiecznego korzystania z niego.

Dzieci zostały zapoznane z pojęciami: komputer, internet, laptop, drukarka, telefon. Rozmawialiśmy o grach online, których dzieci najczęściej używają oraz znanych im aplikacjach.

Nauczyciele prowadzili rozmowy o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci w wirtualnym świecie. Dzieci obejrzały krótkie filmy z przykładowymi niebezpiecznymi sytuacjami np. uzależnienie od gier. Uczulaliśmy dzieci, aby nie podawały swoich danych i nie spotykały się z osobami poznanymi w wirtualnym świecie.

W ramach obchodów DBI dzieci zostają zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Owce w sieci", „Sieciaki.pl.”, które oglądają zawsze z wielkim zainteresowaniem. Rozmawiając z dziećmi na temat Internetu zawsze największy nacis kładziemy na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci, mimo wieku, wykazują się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale radzą sobie w konkursach, quizach na temat internetu, jego zasobów, zasad korzystania z internetu.

Tematy, które poruszyliśmy będą nadal kontynuowane, ponieważ okazuje się, że coraz młodsze dzieci korzystają z komputerów i telefonów.

Pamiętajmy w telefonie także mamy internet. Jest on mały, poręczny i znacznie wygodniejszy w użyciu dla dzieci niż komputer, a przez to znacznie atrakcyjniejszy. Jak wynika z naszych rozmów to właśnie telefon jest najczęściej używany przez dzieci.

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI NIE TYLKO PRZY KOMPUTERZE, ALE RÓWNIEŻ TELEFONIE!!!