ŚWIĄTECZNE WARSZTATY CUKIERNICZE

W ramach zajęć edukacyjnych, w dniu 30 marca uczniowie klasy III udali się na warsztaty cukiernicze związane tematycznie z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Poprowadziła je doświadczona cukiernik, pani Judyta Galant, która z pasją i zaangażowaniem zaznajomiła uczniów z pracą cukiernika i procesem przygotowywania wypieków.

Pani Judyta przywitała uczniów i wprowadziła ich do cukierni, gdzie zaprezentowała sprzęt cukierniczy i spiżarnię.

Po kilku słowach wstępu uczniowie zabrali się do przygotowywania babeczek, najpierw przygotowując samodzielnie ciasto, oczywiście pod czujnym okiem pani Judyty. Z uśmiechami na twarzach wylewali ciasto do form, starając się wypełnić je w taki sposób, aby każda babeczka była taka sama.

W trakcie pracy, pani Judyta opowiadała dzieciom o różnych tajnikach sztuki cukierniczej, dzieląc się z nimi swoim doświadczeniem i wiedzą. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem jej słuchali, przy okazji zadając mnóstwo pytań.

Babeczki wielkanocne do koszyczka i na świąteczny stół. Podpowiadamy, jak  je zrobić [PRZEPISY] | Jak ugotować? Haps.plGdy babeczki zostały upieczone, uczestnicy warsztatów poznali tajniki dekorowania wypieków. Pani Judyta pokazała im, jak można tworzyć różne ozdoby z masy, którą również przygotowywali sami. Dzieci z wielkim zapałem ozdabiały swoje babeczki, dodając do nich kolorowe elementy i dekoracje charakterystyczne dla zbliżających się świąt.

Po zakończeniu pracy uczniowie mieli okazję skosztować swoich dzieł. Każdy z nich przygotował kilka babeczek, które z dumą mógł pokazać innym.

Na zakończenie, pani Judyta podziękowała dzieciom za udział w zajęciach i przekazała im cenne wskazówki, które pomogą im w przyszłości przygotowywać własne, pyszne wypieki.

Po powrocie do szkoły uczniowie pochwalili się Pani Dyrektor swoimi dziełami, przy okazji ją nimi częstując.

Bardzo dziękujemy pani Judycie Galant za poświęcony czas i wspaniałe warsztaty cukiernicze.