„ACH, TA PIPPI” - WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA SPEKTAKL TEATRALNY

24 lutego 2023 r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” pod opieką swoich wychowawczyń udały się  do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt.: „Ach ta Pippi” przedstawionego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Przedszkolaki obejrzały ciekawą historię małej Pippi, dzięki której przekonały się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, przyjaźń i tolerancja.

Pippi, jak wiemy, nie jest typową dziewczynką, mieszka sama bez rodziców, inaczej wygląda i nieco dziwnie się  czasami zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych, wręcz przeciwnie, dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Przykład Pippi uczy,  że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz że każdy człowiek zasługuje na szacunek.

Pippi uczy  także miłości do zwierząt, z którymi ma świetny kontakt. Potrafi nie tylko zatroszczyć się o swoją małpkę, czy mieszkającego na werandzie konia, ale nie jest jej straszne poskromienie wielkiego tygrysa czy strasznego boa dusiciela.

Dzieci mogły zaobserwować, jak wygląda praca aktora i to, że aktor potrafi wcielić się w kilka postaci podczas jednego spektaklu.  W przedstawieniu obok aktorów wystąpiły lalki teatralne.

Spektakl był bardzo wesoły, przeplatany animacjami i  piosenkami, które łatwo wpadały w ucho. Najmłodsza widownia żywiołowo reagowała na to, co dzieje się na scenie.

Przedszkolaki przekonały się, jak cudownie można spędzać czas w grupie z rówieśnikami. Wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola.