PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ

Dzień Nauki Polskiej to polskie święto państwowe  obchodzone od roku 2020,  w dniu 19 lutego. Data ta jest dniem urodzin Mikołaja Kopernika, który właśnie 19 lutego 1473 roku w Toruniu – mieście pierników urodził się przyszły uczony, który rozsławił Polskę na całym świecie. Był nie tylko astronomem, ale także duchownym katolickim, prawnikiem, urzędnikiem, matematykiem, kartografem, ekonomistą i strategiem wojskowym.

Upamiętniając  ten dzień uczniowie klasy ósmej, zaprezentowali  przedszkolakom  różne doświadczenia i eksperymenty  naukowe w formie zabawy. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się i brały udział w niektórych z nich.

Dzień Nauki Polskiej w Przedszkolu Publicznym w Wilamowicach – Przedszkole  w WilamowicachZabawy takie stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.  Mali badacze mieli okazję przeprowadzać doświadczenia, eksperymenty i obserwacje, a także stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość. Maluszki bardzo chętnie i w skupieniu wykonywały dużo eksperymentów tj. znikająca woda, wędrująca woda zmieniająca kolory, pienisty wulkan, tańczące kropelki, kolorowy deszcz, fontanna i wiele innych doświadczeń. Postawienie dzieci w roli badacza- eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, która dostarczyła im wielu nowych wrażeń, emocji i radości, a jednocześnie sprawiło, że przedszkolaki uczyły się odkrywać to, co nieznane a zarazem fascynujące.
Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu.