KLASY I - III W POSZUKIWANIU WIOSNY

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,
A do życia powolutku budzi się przyroda cała"

(T. Boy - Żeleński)

Już od kilku dni coraz piękniejsza pogoda za oknem przypominała nam o nadchodzącej wiośnie, dlatego uczniowie klas I-III przez ostatnie dni starannie przygotowywali marzanny w oczekiwaniu na pierwszy dzień wiosny.

Już od samego rana dzisiejszy dzień - 21 dzień marca wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle.

Uczniowie ubrani w stroje w wiosennych kolorach od samego rana zajęli się przygotowaniem wianków z kolorowej bibuły, które miały stanowić dopełnienie ich wiosennego stroju. Kiedy wszystko już było gotowe wszyscy wspólnie wyruszyliśmy na spacer po okolicy, niosąc w orszaku pięknie przygotowane kolorowe marzanny. To był naprawdę bardzo kolorowy korowód. W wiosenny nastrój wprawiły nas również coraz cieplejsze promienie pięknie dziś świecącego słońca.

Następnie jako symbol odchodzącej już zimy spaliliśmy marzanny i wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY | Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi  Kieleckiej w Kielcach