KONKURS – „WIOSENNE WIERSZOWANIE”

Przyszła wiosna cichuteńko,

przyszła wiosna na paluszkach,

i na wierzbie wśród gałęzi,

zatańczyła w żółtych puszkach…

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze bardzo wyczekiwany przez wszystkich uczniów. 21 marca obchodziliśmy to radosne święto w naszej szkole. Przez cały dzień na sali gimnastycznej odbywały się różne turnieje sprawnościowe oraz konkursy wiedzy. W ramach zajęć świetlicowych w naszej szkole odbył się natomiast konkurs recytatorski pod hasłem: „Wiosenne wierszowanie na wiosny powitanie”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych z naciskiem na piękno i przesłanie ukryte w polskiej poezji dziecięcej, rozbudzanie świadomości patriotycznej poprzez ukazanie piękna języka polskiego, rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie pozytywnej rywalizacji uczniowskiej, pokonywanie tremy i niedogodności związanych z wystąpieniami publicznymi.

Uczestnicy  prezentowali dowolnie wybrany wiersz polskich poetów związany z tematyką wiosenną.

Recytacje były wzbogacone pięknymi kolorowymi strojami oraz rekwizytami wykonanymi przez uczniów. Powołane jury konkursowe w składzie: Pani Dyrektor Alina Wójtowicz, Pani Renata Kowal oraz Zuzanna Habiger z klasy VIII oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, dobór wiersza do wieku i możliwości ucznia, interpretację prezentowanego utworu, kulturę słowa oraz ogólne wrażenia artystyczne.

Uczestnicy bardzo odpowiedzialnie przygotowali się do konkursu prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie. Jury miało bardzo trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki. Warto dodać, że dzieci samodzielnie przygotowały również przepiękną dekorację sali.

Dziękujemy uczestnikom konkursu za udział, życzymy sukcesów w innych konkursach i mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe do kalendarza imprez szkolnych w naszej placówce.
Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były: Pani Pani Alina Paszko i Pani Elżbieta Rej, które czuwały nad całością jego przebiegu.

Nagrody w pierwszej grupie wiekowej (klasa I) zdobyli :

I miejsce – Oskar Skupień

II miejsce – Magdalena Zaguła

III miejsce – Julia Dolecka

Nagrody w drugiej grupie wiekowej (klasa II) zdobyli :

I miejsce – Maja Ozga

II miejsce – Filip Szewczyk

III miejsce – Kinga Madej

Wyróżnienia:

Hanna Smender

Adela Kusz

Wiktoria Kozdra