WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Dnia 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy VIII pod opieką p. Aleksandry Uchman przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaprezentowano część artystyczną, w której  narratorzy przypomnieli  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i genezą Konstytucji 3-Maja.

Uczniowie recytowali wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny. Utwory przeplatane były pieśniami m.in. „Witaj, majowa jutrzenko”, „Ojczyzna”, „Mój serdeczny kraj”. Uczniów wspierał chór pod kierunkiem p. Henryka Rzucidło.

Na zakończenie uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały wzruszającą piosenkę o barwach narodowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Pani Dyrektor Alina Wójtowicz podziękowała wszystkim występującym uczniom za zaangażowanie, wskazując na wagę i skutki historyczne tego wydarzenia,  a nauczycielom koordynującym podziękowała za  przygotowanie tej akademii. Zaprosiła też wszystkich na udział w uroczystościach miejskich w dniu 3 maja. Reprezentacja naszego przedszkola i naszej szkoły pojawiła się na nich, jak co roku  w licznym gronie.