WYSOKI WYNIK FILIPA SZEWCZYKA W WOJEWÓDZKIM FINALE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

19 maja br. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu  gościła  uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2023. Obecna edycja to eliminacje  wojewódzkie, na które przybyli  przedstawiciele ze wszystkich powiatów województwa podkarpackiego.

Turniej wojewódzki obejmuje uczestników w 3 grupach wiekowych: grupa I – klasy I-IV szkół podstawowych, grupa II – klasy V-VIII szkół podstawowych i grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W grupie I powiat niżański reprezentował uczeń klasy II naszej szkoły, zwycięzca eliminacji gminnych
i powiatowych, Filip Szewczyk.

Podczas przerwy w turnieju uczestnicy wraz z opiekunami  mieli  możliwość zwiedzania uczelni PANS.  Nie zabrakło spaceru po urokliwym majowym parku, zwiedzania obiektów i pracowni, w których na co dzień kształcą się studenci mając do wyboru szeroki wachlarz kierunków i specjalności.

Filip walczył bardzo dzielnie, a do miejsca na podium zabrakło mu tylko  czterech punktów….

Został on doceniony przez organizatorów turnieju - otrzymał dyplom i nagrodę jako najmłodszy jego uczestnik.

Serdecznie gratulujemy Filipowi i jego Rodzicom, a po cichu liczymy na równie doskonały wynik w przyszłej edycji konkursu!

J. Urbanik