PIKNIK RODZINNY

W sobotę 27 maja 2023 r.  w naszej placówce odbył się Piknik Rodzinny.  Impreza zgromadziła liczne grono rodziców, uczniów i przedszkolaków, a także przyjaciół szkoły i przedszkola, była więc wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej lokalnej. W organizację tegorocznej imprezy plenerowej zaangażowała się Rada Rodziców szkoły i przedszkola oraz cała społeczność szkolna. W programie znalazły się m.in.: występy artystyczne, pokazy, konkursy i zabawy oraz plener plastyczny. Nie tylko najmłodsi mogli poszaleć na dmuchanych zamkach, na głodnych i spragnionych czekały przysmaki z grilla, pyszne ciasta i napoje (przy blisko trzydziestostopniowej temperaturze cieszyły się szczególnym powodzeniem), kreatywni mogli wykonać rysunki na przygotowanych sztalugach lub kredą na chodniku, a aktywni odbyć przejażdżkę  konną, pograć w siatkówkę lub potańczyć . Wrażeń estetycznych dostarczyły występy artystyczne naszych uczniów i przedszkolaków, a na lubiących nietypowe makijaże czekało artystyczne malowanie twarzy.

Całości imrezy towarzyszyła wystawa fotografii i prac plastycznych z okazji 90 rocznicy nadania Nisku praw miejskich.

Piknik rozpoczął  się o godzinie 10.00 wystąpieniem p. dyrektor Aliny Wójtowicz, która powitała wszystkich gorąco, zaprosiła zebraną społeczność szkolną i lokalną do udziału w pikniku życząc udanej zabawy i miłych wrażeń, a także podziękowała rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania imprezy.

W dalszej części uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III zaprezentowały część artystyczną z okazji Szkolnego Dnia Rodziny – czyli połączonego świętowania Dnia: Matki, Dziecka i Ojca.

Rada Rodziców, z pomocą jury składającego się z przedstawicieli z grupy uczniów, rodziców oraz nauczycieli, przeprowadziła konkurs „Mam Talent”, w którym uczniowie z różnych grup wiekowych mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w tańcu, gimnastyce, śpiewie i recytacji.

Pierwsze miejsce wytańczyła uczennica klasy I - Natalia Błądek, II miejsce ex aequo zdobyła Lena Puc, która zaśpiewała piosenkę pt. „Za krokiem krok” wraz z gitarowym akompaniamentem swojego taty oraz  uczennice klasy II Adela Kusz i Nadia Dmitrowska za piękne wykonanie piosenki „Jeszcze będzie pięknie”. Na III miejscu uplasowała się Amelia Drąg, która wyśpiewała sobie to miejsce piosenką „Wiosenny bez”. Wszyscy uczennicy konkursu zaprezentowali się z jak najlepszej strony i jury miało nie lada wyzwanie z wyłonieniem zwycięzców.

Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów czekały liczne niespodzianki: w tym wyjątkowym dniu rodzice zorganizowali stoiska z domowymi wypiekami, które w mgnieniu oka znikały ze stołów oraz grilla z kiełbaskami, które również cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników. Dodatkowo uczniowie mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, obejrzeć pokazy tańców przedszkolaków oraz spróbować swoich sił w zumbie.

Z ciekawością oglądaliśmy również pokazy wozów policyjnych i strażackich. Nie zabrakło też kącika dla wielbicieli zwierząt, bowiem tego dnia przybyły do nas alpaki, kucyki i kozy! Co więcej, chłopcy oraz dziewczęta chętnie próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku czy fechtowaniu mieczem, zaś na koniec wszyscy najodważniejsi mogli zażyć kąpieli w pianie strażackiej.

To była wspaniała sobota!

Pragniemy podziękować Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by nasz piknik był tak wyjątkowy!