WYCIECZKA KLASY III DO KRAKOWA I WIELICZKI

W dniu 12.06.2023 r., klasa III udała się na całodniową szkolną wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzenia Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie z podziwem patrzyli na wspaniałe podziemne korytarze, komory i kopalniane wyrobiska, zobaczyli także pięknie zdobione kaplice i słynną kaplicę św. Kingi.  Przewodnik opowiadał o historii kopalni i procesie wydobycia soli.  Spacerując po podziemnych labiryntach, uczniowie odkrywali fascynujący świat podziemnej kopalni.

Autobus, Kreskówka, PrzyśpieszenieNastępnie udali się do Ogrodu Botanicznego, gdzie otaczała ich zieleń, piękne kwiaty i egzotyczne rośliny. Przechadzając się po malowniczych ścieżkach, poznawali różnorodność roślin, pochodzących z różnych stron świata. W szklarniach mieli okazję zobaczyć rośliny, które w różnej formie towarzyszą im na co dzień, m.in. bawełnę, pieprz, kakaowiec, a także udało im się zobaczyć na żywo najstarszy w Europie Wschodniej, ponad 150-letni daktylowiec, będący pomnikiem przyrody.  Po Ogrodzie uczniów oprowadzała absolwentka naszej szkoły i obecny pracownik Ogrodu Botanicznego – Karolina Waszkiewicz, od której to dowiedzieli się wiele ciekawostek o różnych gatunkach roślin i ich znaczeniu dla ekosystemu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Rynek Główny w Krakowie. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem podziwiali piękną architekturę krakowskich kamienic i kolorowe fasady budynków. Na Rynku Głównym mieli okazję zobaczyć słynne Sukiennice, a także odwiedzić wspaniały gotycki kościół Mariacki, w którym zobaczyli znany im ze zdjęć ołtarz Wita Stwosza.

Po zwiedzeniu Rynku Głównego udali się na Wawel, gdzie spotkali się z imponującym widokiem Wawelskiego Wzgórza i zamku. Wędrówka po dziedzińcu zamkowym była niezwykłą podróżą w przeszłość. Największą atrakcją była jednak wizyta w smoczej grocie, do której prowadziły kręte schody i gdzie mogli poczuć tę magiczną atmosferę. Po wyjściu z jamy ich oczom ukazał się słynny Smok Wawelski. Podziwianie zionącego ogniem Wawelskiego Smoka było jednym z magicznych momentów, które dodatkowo wzbogaciło doświadczenia z wycieczki i na pewno zostanie w pamięci uczniów.Dobranocki – Przedszkole nr 9 w Gnieźnie

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa była niezwykłą przygodą, pełną fascynujących miejsc i niezapomnianych wrażeń. Dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną i przyrodniczą, jednocześnie czerpiąc radość z odkrywania nowych miejsc i doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.