ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Wakacje minęły jak sen kolorowy, a trwały, jak zwykle - zbyt krótko. Z najdalszych zakątków do szkoły wracamy, by zająć się pilnie nauką. Szkoła już nas woła, szkoła nas zaprasza, dźwięcznym głosem dzwonka wzywa nas do klas.

Wrzesień i rozpoczęcie roku szkolnego to początek nowej przygody, która dla każdego ucznia zaczyna się w tym roku 4 września.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Nisku ten niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym. Następnie uczniowie spotkali się w murach szkolnych.

Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Alina Wójtowicz. Po powitaniu zgromadzonych gości: ks. proboszcza Jacka Rzepki, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów, pani dyrektor poinformowała o zmianach w kadrze szkoły oraz fakcie, że stanowisko wicedyrektora będzie w tym roku pełniła pani Elżbieta Rej.

Szczególnie ciepłe słowa powitania pani dyrektor skierowała do najmłodszych uczniów – 25 pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

Nie zabrakło również informacji związanych z 84. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie podczas inauguracji nowego roku szkolnego uczciliśmy minutą ciszy pamięć żołnierzy oraz ludności cywilnej poległej podczas w II wojny światowej. To bardzo ważne, by właśnie w takiej chwili pamiętać o ludziach, którzy za Polskę przelali krew i zaznaczyć, że ich trud nie był daremny.

W ten szczególny dzień popłynęły przed wszystkim życzenia skierowane do uczniów: „by szkoła stała się skarbnicą wiedzy i kuźnią talentów”.

Nauczycielom pani dyrektor życzyła  ogromnej wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom wielu radości z rozwoju swoich pociech.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice,

Stajemy dziś razem na progu nowego roku szkolnego, pełni nadziei, entuzjazmu i planów. Dla niektórych z Was to początek zupełnie nowej przygody, dla innych kolejny etap w drodze pełnej nauki, odkryć i rozwoju.

Kochani Pierwszoklasiści, witamy Was w naszej szkolnej społeczności. Macie przed sobą drogę, na której nie tylko będziecie zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty i pasje, ale również uczycie się bycia dobrymi ludźmi, przyjaciółmi i obywatelami.

Drodzy Uczniowie starszych klas, powracacie do szkoły z nową energią i zapałem. Wierzymy, że ten rok będzie dla Was pełen wyzwań, ale także sukcesów i radości. Wierzymy w Wasze możliwości i wiemy, że możecie osiągnąć wszystko, co sobie zaplanujecie.

Szanowni Nauczyciele, dziękujemy Wam za Waszą ciężką pracę, pasję i poświęcenie. To Wy kształtujecie przyszłość, budując fundamenty, na których nasi uczniowie mogą rosnąć i rozwijać się. Wasza rola jest nieoceniona.

Drodzy Rodzice, dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Jesteśmy tu wszyscy razem, aby pomagać dzieciom stać się najlepszą wersją siebie.

Chcemy, aby ten rok szkolny był czasem wzajemnego szacunku, zrozumienia i współpracy. Niech będzie to czas, w którym nie tylko będziemy się uczyć matematyki, języka polskiego czy historii, ale także empatii, tolerancji i odpowiedzialności.

Niech ten rok będzie rokiem, w którym każdy z nas będzie miał odwagę dążyć do spełnienia swoich marzeń, rozwijać swoje pasje i odkrywać nowe talenty.

Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania uczniów z wychowawcami.

Oby wszystkie życzenia się spełniły i rok szkolny 2023/2024 okazał się owocny w sukcesy naszych uczniów.

Życzymy nam wszystkim owocnego, inspirującego i radosnego  roku szkolnego!