BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym już  w pierwszym tygodniu każdego nowego roku szkolnego  - tym razem w piątek 7 września - uczniowie klas młodszych spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nisku:  mł. asp. Iwoną Jarosz i dzielnicowym asp. Dariuszem Drzymałą.

Policjanci mieli okazję porozmawiać z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku, w pobliżu przejazdu kolejowgo i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócili szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych, natomiast pierwszoklasiści w praktyczny sposób uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach.

Spotkanie z policjantami jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Serdecznie dziękujemy Policji za spotkanie i już dzisiaj czekamy na kolejne wizyty.

Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi przez cały rok.