ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW Z KL. IV I KL. V W MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE PROMUJĄCYM NAUKĘ

W czwartek 12 października 2023 roku odbył się Piknik Naukowy w Niżańskim Uniwersytecie Ludowym w Wolinie, który przyciągnął uczniów z powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. To wyjątkowe wydarzenie umożliwiło im uczestnictwo w fascynujących animacjach, grach i zabawach, a także zapoznanie się z wieloma stoiskami edukacyjnymi i naukowymi prezentowanymi w ramach mobilnej wystawy Podkarpackiego Centrum Nauki.

Jednym z głównych punktów tego wydarzenia była uroczystość rozstrzygnięcia konkursu promującego naukę, przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu niżańskiego i stalowowolskiego.

Konkurs ten został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” z siedzibą w Wolinie. Zadaniem uczestników było przedstawienie praktycznych zastosowań osiągnięć naukowych poprzez plakat A3, a także film, spektakl lub pracę techniczną w ujęciu przestrzennym.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV i V naszej szkoły wraz opiekunami grupy: p. R. Waszkiewicz i p. A. Bednarczyk, którzy wspólnymi siłami tworzyli jeden zespół. Cieszy nas, że możemy pochwalić się ich osiągnięciami, ponieważ spośród 8 drużyn uczestniczących w konkursie - to nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce.

To ogromne osiągnięcie, które przynosi zaszczyt zarówno naszej szkole, jak i uczniom, którzy zostali wyróżnieni. Oprócz ogromnej dawki satysfakcji i dumy, nasza drużyna otrzymała także cenne nagrody.

W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczyli znakomici goście, w tym Starosta Powiatu Niżańskiego - p. Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko – p. Waldemar Ślusarczyk, oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko - p. Zbigniew Kotuła.

Piknik Naukowy to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko pokazało, jak prężnie działa nasza lokalną społeczność, ale także ukazało potencjał i zapał naszych uczniów do nauki oraz kreatywnego wyrażania swoich myśli i pomysłów.

Dzięki takim inicjatywom nasza szkoła ma możliwość świętować sukcesy swoich uczniów, a także inspirować kolejne pokolenia do fascynacji nauką i odkrywania tajemnic świata wokół nas.

Gratulacje dla uczniów i wszystkich zaangażowanych w organizację tego inspirującego wydarzenia!