AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę
i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.

Barbara Cage

W 14 października w całej Polsce obchodzony  jest Dzień  Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole to święto obchodziliśmy w czwartek 12.10.2023 roku. W tym dniu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Nisku odbyła się uroczysta akademia z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość przygotowali uczniowie  pod kierunkiem p. Danuty Czarnoty i p. Henryka Rzucidło. Artyści słowem i piosenkami, na poważnie i z przymrużeniem oka, uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o wychowanków.

Program artystyczny nawiązywał do scenek z życia szkolnego,  składał się z wierszy i piosenek. Wszyscy występujący zasłużyli na gromkie brawa, bowiem odpowiedzialnie i z wielkim zaangażowaniem podjęli trud przygotowania  tej podniosłej uroczystości. W tym dniu nie zabrakło serdecznych życzeń i kwiatów dla nauczycieli, a liczne słowa uznania padające z ust uczniów po raz kolejny uświadomiły wszystkim, że praca w szkole jest wprawdzie trudna i odpowiedzialna, ale potrafi także dostarczać niezwykłej satysfakcji i radości.

Dzień Edukacji Narodowej - radośnie i uroczyście - Szkoła Podstawowa nr 1  im. Bolesława Chrobrego w MiędzyzdrojachTen dzień jest też tradycyjnie okazją do nagrodzenia pracowników szkoły. Pani Dyrektor za pracę wręczyła Nagrody Dyrektora szkoły wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

Życzenia wszelkiej pomyślności popłynęły również od przewodniczącej Rady Rodziców oraz od samych uczniów.