MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, ODWAGI I ZABAWY

15 września w naszej szkole miały miejsce obchody wyjątkowego święta – Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia kreatywność była na pierwszym planie. Uczniowie tworzyli dzieła sztuki, których głównym motywem była kropka. To była szansa na eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi i wyrażanie siebie poprzez sztukę w sposób wyjątkowy i osobisty. Co warto podkreślić, uczniowie i nauczyciele w tym wyjątkowym dniu przywdziewali stroje ozdobione motywem kropek. To nie tylko dodawało koloru i radości do atmosfery, ale także symbolizowało jedność w dążeniu do wyrażania siebie i kreatywności.

Dzień KropkiObchody Dnia Kropki nie tylko celebrowały kreatywność i indywidualność, ale także budowały więzi społeczności szkolnej. To była okazja do zacieśniania relacji, dzielenia się inspiracją i pokazywania, że każdy ma w sobie unikalny potencjał artystyczny wart wydobycia na światło dzienne.

Międzynarodowy Dzień Kropki - YouTubePodczas obchodów Dnia Kropki, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o historii tego wyjątkowego święta i zgłębić jego istotę. Historia Vashti skłoniła uczniów do refleksji nad własnymi talentami i umiejętnościami. W duchu święta, uczniowie byli zachęcani do otwartej rozmowy na temat swoich pasji i umiejętności. To było znakomite doświadczenie, które pozwoliło im podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz dowiedzieć się więcej o talencie innych uczniów.

Historia Dnia Kropki jest związana z książką "Kropka" (ang. "The Dot"), opublikowaną w 2003 roku. Książka ta opowiada o dziewczynce imieniem Vashti, która uważała, że nie jest w stanie rysować. Jej nauczyciel zachęcił ją do spróbowania, prosząc ją, aby zaczęła od narysowania jednej kropki. Vashti narysowała kropkę na kartce i to było początkiem jej niesamowitej przygody artystycznej. Kropka stała się punktem wyjścia do tworzenia różnorodnych dzieł sztuki, a Vashti odkryła swoją pasję i pewność siebie jako artystka. Książka Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla nauczycieli i uczniów na całym świecie. Dzień Kropki obchodzony jest w wielu szkołach, przedszkolach i placówkach kulturalnych, aby promować kreatywność i rozwijanie umiejętnościMiędzynarodowy Dzień Kropki 2021 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy artystycznych u dzieci.

Dzień Kropki ma na celu pokazanie dzieciom, że każdy ma w sobie potencjał artystyczny i że warto próbować nowych rzeczy, nawet jeśli na początku wydaje się to trudne. To również okazja do budowania pewności siebie i rozwijania wyobraźni przez sztukę. Dzień Kropki stał się globalnym ruchem, który inspiruje dzieci i dorosłych do wyrażania siebie i odkrywania własnych talentów artystycznych poprzez jedną kropkę na raz.