PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu  22 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr4 w Nisku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną ,,Wczoraj przedszkolaki – a dzisiaj pierwszaki” przygotowała wychowawczyni klasyI – Pani Małgorzata Szymula – Habrat. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni  rodzice uczniów oraz uczniowie klas młodszych razem ze swoimi wychowawcami, jak również dyrektor szkoły i ksiądz proboszcz.

Uroczystość pasowania na uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – Pani Danuty Skwarek, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr4 w Nisku.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Uczniowie kl.V Karolina Tabor – w roli królowej oraz Oskar Zieliński – w roli króla symbolicznie w imieniu Samorządu Szkolnego przyjęli najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Na zakończenie uroczystości ks. Jacek Rzepka pobłogosławił uczniów i życzył im sukcesów oraz  wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Alicja Potocka