ŚNIADANIE DAJE MOC!

Należymy do sieci Szkół Promujących Zdrowie, więc nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

6 listopada pani Renata Waszkiewicz  zorganizowała w szkole wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się głównie owoce i warzywa.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania.

Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się  jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Alicja Potocka