POLICJANCI I STRAŻACY O BEZPIECZEŃSTWIE

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. W celu podniesienia  wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa w naszej szkole odbywa się szereg  zajęć  i  pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w razie pożaru.

14 września 2016r. w  naszej szkole gościliśmy przedstawicieli bardzo odpowiedzialnych zawodów – policjantów i strażaków.

Najpierw  odbyło się spotkanie z policjantami  Komendy Powiatowej  Policji w Nisku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka – ratownika , jak się należy zachować, kiedy zauważymy pożar. Wiele emocji wzbudziło także  oglądanie strażackiego wozu ratowniczego. Największą jednak niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca zarówno policjantów, jak i strażaków.

Panowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy  Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów!