DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr4 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała pani dyrektor Danuta Skwarek, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Stańczyk – Tęczy oraz pani Renaty Waszkiewicz śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Pani dyrektor podziękowała uczniom za wzruszającą akademię i wyróżniła niektórych nauczycieli i pracowników Nagrodą Dyrektora.

Wszystkim gratulujemy, a szczególnie pani Renacie Kowal oraz pani Małgorzacie Szymuli - Habrat, które otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nisko.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły przepiękne różyczki.