ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W czwartkowe popołudnie 20 października kapryśna jak na ten czas pogoda pozytywnie zaskoczyła wszystkich i zapłonęło wesołe ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele powoli piekły się ziemniaki. Uczniowie z klas IV - VI pod opieką swoich wychowawczyń zorganizowali Święto Pieczonego Ziemniaka.

Ten dzień był okazją nie tylko do rozpalenia ogniska i upieczenia ziemniaków, ale także do wyścigów i rozgrywek sportowych, które przyniosły wszystkim wiele radości. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem) mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych, niezbyt zdrowych frytek. Warto ocalić od zapomnienia tradycję  „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Jest ono nie tylko promocją zdrowego odżywiania się, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą.