"CZWÓRKA" DLA NIEPODLEGŁEJ

W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr4 w Nisku wzięli udział w projekcie „Czwórka” dla Polski, którego finałem był uroczysty koncert „DLA CIEBIE POLSKO!”  w dniu 10 listopada 2016r.  z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

11listopada to bez wątpienia jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Ale czy dla wszystkich?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Można jednak stwierdzić, że wielu dorosłych wyznacza sobie jako cel, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data 11 listopada kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami.

Potwierdzeniem tej reguły są uroczyste apele organizowane w dzień poprzedzający Święto Niepodległości. Z tej też okazji w naszej szkole piękny koncert dla Polski i o Polsce przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Aliny Wójtowicz.

Nie zabrakło wierszy – w tym uczniowskiego autorstwa, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, zaprezentowanych multimedialnie oraz przekazanych poprzez grę młodych aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia patriotyczne do własnego kraju.

Wyróżnić za występ należy:Weronikę Kapuścińską, Dawida Wojtasia, Adama Siudaka, Karolinę Tabor, Aleksandrę Nowakowską, Maksymiliana Perlaka i Oliwię Skrzypek - za piękne recytacje wierszy oraz Bartłomieja Perlaka za napisanie i recytację wiersza "11 listopada". Na wyróżnienienie zapracowali również: Oliwia Madej, Maciej Erdzik, Aleksandra Marchut, Zuzanna Paleń, Weronika Kowal i Karol Wasyl którzy porwali publiczność swoimi popisami wokalnymi - niczym profesjonalni piosenkarze. Zaś Anię Orłowską, Emilkę Orłowską, Sabinkę Wojtaś i Julkę Kuprianowicz wyróżniamy i podziwiamy za przepiękne wykonanie samodzielnie opracowanego układu tanecznego.

Swoją obecność w tak uroczystym i wzruszającym koncercie zaznaczyli również rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz społeczność uczniowska.

Dzięki tak wspaniałym inicjatywom można mieć nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej młodych uczestników obchodów, którzy świętować będą z potrzeby serca.

Więcej zdjęć w głównej galerii