DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci – i to już nie od dzisiaj.

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie na cały czwartek 24 listopada 2016r. opanowały  PSP nr 4 w Nisku. Misie „przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć, ponieważ każde dziecko z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przyniosło do szkoły swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd…..a każdy był piękny i wyjątkowy. Dla dzieci w tym dniu  przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, skoki,degustacja miodku.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Następnie uczniowie klasy VI czytali fragmenty książek, których bohaterami były głównie misie. Podczas wspólnej zabawy przy piosenkach o misiach dzieci musiały wykazać się zręcznością, pomysłowością, szybkością, no i oczywiście wiedzą.   Doping był ogromny. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody.

Na zakończenie zabawy z misiami każdy spróbował przysmaku misiów – miodku, który smakował wyjątkowo – szczególnie z rąk pani dyrektor.

Ten dzień w szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Święto Pluszowego Misia obchodzone w ramach projektu „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom” na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości szkolnych PSPnr4 w Nisku.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia dla wszystkich dzieci przygotowała pani Alina Wójtowicz wraz z uczniami klasy szóstej.

Więcej zdjęć w głównej galerii