DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Każdy z nas obchodzi urodziny oraz imieniny, więc dlaczego nie może mieć ich miś? Moda na misie nie przemija i chyba każdy z nas ma pluszowego misia w domu.

Pierwszego czerwca wszystkie dzieci mają także swój dzień – Dzień Dziecka, a 25 listopada wszystkie misie mają swoje święto: Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej właśnie okazji 27 listopada każdy z nas przyniósł do szkoły swojego ukochanego misia, ponieważ wtedy w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Zorganizowali go uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią panią Aliną Wójtowicz. Wszyscy w ten dzień przynieśli swoje ukochane misie i mieli je na lekcjach. Klasa V była przebrana za różne zwiarzaki. Od rana niecierpliwie czekaliśmy i o 1030  rozpoczęły się konkursy i różne zabawy.

Wszyscy uczniowie mieli możliwość opisania swoich ulubionych misiów. Opisy świadczyły o tym, że te pluszowe zabawki są ważne i wyjątkowe. Zarówno, te małe i bure, jak i te piękne i kolorowe –  zamieszkujące dziecięce pokoiki.

Podczas misiowego spotkania dzieci poznały historię tego sympatycznego święta, wysłuchały fragmentów najpopularniejszych książek o misiach oraz opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów i książek dla dzieci, dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Podczas wspólnej zabawy przy piosenkach o misiach musiały wykazać się zręcznością, pomysłowością, szybkością, no i oczywiście wiedzą.  Każdy spróbował przysmaku misiów – miodku. Doping był ogromny. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody.

Na zakończenie zabawy z misiami każdy spróbował przysmaku misiów – miodku. Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.

Alicja Potocka