ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY.....

Wakacje należą już do przeszłości, ale przecież „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…"
Co przyniesie rok szkolny 2017/2018?

Nowy rok szkolny, nowe koleżanki i nowi koledzy, nowa pani dyrektor i pani sekretarka, nowi nauczyciele, nowe przedmioty nauczania i nowa szkoła.

Od 1 września 2017 roku jesteśmy Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr1 w Nisku. Zespół tworzą Przedszkole nr2 w Nisku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Nisku.

W nowym roku szkolnym w naszej placówce oświatowej będą dwa oddziały przedszkolne oraz klasy 0 – VII.

Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. Zaś wszyscy uczniowie otrzymają darmowe podręczniki.

Prowadząc uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego p ani dyrektor przypomniała nam wszystkim, jak bardzo ważne jest stawianie sobie kolejnych celów, które prowadzą do sukcesu, ukończenie kolejnej klasy, dobre oceny na świadectwie. Zwróciła też uwagę na to, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce gdzie liczy się przyjaźń, uczciwość, rzetelność i empatia, bo z tym wszystkim wchodzi się w dorosłe życie.

Pani dyrektor wyraziła nadzieję, że wszyscy uczniowie będą brać aktywny udział w imprezach, konkursach, zawodach sportowych i akcjach charytatywnych, rozsławiając imię naszej szkoły.

Przed nami kolejny rok pełen nowych wyzwań i … nadziei. Bo „ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”. Za dziesięć miesięcy znów będą wakacje!!!