NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości Polski w naszej szkole uczciliśmy podczas uroczystego apelu, który odbył się w czwartek 9 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej PSP nr4 w Nisku.

Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości oraz uzmysłowiły zebranym, że każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość naszej Ojczyzny.

99 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Podczas apelu przypomniane zostały nam dni 123 lata niewoli Polski – począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie – aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu chóru oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Przygotowany montaż słowno – muzyczny wywarł na zebranych duże wrażenie, w szczególności podobał się występ szkolnego chóru.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy siódmej pod opieką p. Aliny Wójtowicz oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Henryka Rzucidło. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Tabian, która dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu, zaprosiła wszystkich do udziału 11 listopada w uroczystościach gminnych, w których weźmiemy udział reprezentując naszą szkołę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

Kliknij: Dzień Niepodległości