W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH

W myśl powiedzenia „W zdrowym ciele –  zdrowy duch. Ten kto ćwiczy – ten  jest zdrów!" w naszym przedszkolu staramy się przyczyniać do jak największego rozwijania sprawności ruchowej dzieci już od ich najmłodszych lat.

Dzięki temu, że do dyspozycji wszystkich  dzieci z Przedszkola nr2 w Nisku jest dobrze wyposażony plac zabaw na świeżym powietrzu oraz duża sala gimnastyczna – dzieci mogą ćwiczyć przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Jednym z podstawowych zadań wychowawczych przedszkola jest wychowanie zdrowotne. Wychowanie zdrowotne jest integralną częścią ogólnego wychowania dziecka, zmierzającego do ukształtowania wysokiego poziomu kultury zdrowotnej i realizowane jest na co dzień w przedszkolu.

Emocji i pozytywnych wrażeń zawsze jest bardzo dużo, a po ćwiczeniach wszyscy uczestnicy uzupełniają zapas sił zdrowym obiadkiem.