NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA PRZESTRZENNA ORAZ SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli, jak i dzieci z wielka radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinki oraz szopki bożonarodzeniowe. Dla przypomnienia i zachęcenia do czerpania z bogatych tradycji oraz dla podtrzymania tej naszej, szkolnej, zostały ogłoszone konkursy plastyczne: „Na najciekawszą choinkę przestrzenną” oraz „Na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową”.

Organizatorem i zarazem opiekunem konkursu była p. Renata Waszkiewicz. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej u naszych uczniów oraz zacieśnienie współpracy szkoły z rodzicami. Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną pracy przestrzennej przedstawiającej choinkę oraz/lub szopkę bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział wiele pięknych prac odznaczających się pomysłowością, oryginalnością, czy tez ciekawą techniką wykonania.

Jury konkursu obradowała 19 grudnia 2017r. Komisja miała bardzo trudne zadanie by wybrać spośród tych pięknych prac najlepsze. Wyniki konkursów ogłoszone zostały 22 grudnia na akademii- wspólnym kolędowaniu.
Oto one:

I grupa: kl 0-III

1. miejsce- Magdalena Skoczylas, kl. III (wykonała szopkę i choinkę)
2. miejsce-  Weronika Kowal, kl. III (wykonała choinkę)
3. miejsce- Maksymilian Perlak, kl. III (wykonał choinkę)

II grupa: kl. IV-VII

1. miejsce- Aleksandra Marchut, kl. VI (wykonała szopkę i choinkę)
2. miejsce-Mateusz Gut, kl. IV (wykonał choinkę)
3. miejsce- Piotr Kusiak, kl. IV (wykonał choinkę)

Wyróżnienie otrzymali:

• Karol Wasyl, kl. III  (wykonał szopkę i choinkę)
  • Błażej Markowicz, kl. I (wykonał choinkę)
  • Anna Orłowska, kl. IV (wykonała choinkę)

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane i zakupione przez Radę Rodziców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali mały, słodki prezent.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

Kliknij: Szopki i choinki przestrzenne