RUCH, ZABAWA, TANIEC, MUZYKA CZYLI ... PRZEDSZKOLAKÓW RYTMIKA

Trwa  karnawał, więc samodzielnie, w parach, w grupie, z paniami
i bez –  nasze przedszkolaki intensywnie ćwiczą przed zabawą choinkową.

Rytmika w naszym przedszkolu to zajęcia umuzykalniające dziecko
i stymulujące jego wszechstronny rozwój.

Sprawą najważniejszą podczas zajęć jest dobra zabawa.

Zajęcia rytmiczne uczą dzieci pokonywania trudności, wyzwalając
w nich pewność i wiarę w siebie.  Zajęcia z rytmiki kształtują wrażliwość przedszkolaków, budzą zamiłowanie do śpiewu, muzyki
i tańca, ale również wyrabiają dyscyplinę, poczucie dokładności
oraz porządku wśród dzieci.

Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, taniec, grę na instrumentach perkusyjnych, możliwość słuchania różnych instrumentów „na żywo” oraz samodzielnych prób grania na nich, następuje wspomaganie rozwoju dzieci w sferze psychofizycznej i umysłowej.
Podczas zajęć z rytmiki dzieci przygotowują okazjonalne występy dla swoich ukochanych Rodziców oraz Dziadków. Poznają piękno tańców ludowych oraz tradycji związanych z rodzimymi świętami, uczą się kolęd i pastorałek, które prezentują podczas przedszkolnych jasełek.

Kontakt z muzyką we wczesnym dzieciństwie daje szanse na wszechstronny rozwój i lepszy „start w dorosłość”, rozwija umiejętności świadomej selekcji i odróżnienia tego co jest sztuką, kształtuje charakter i łagodną osobowość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

Kliknij: Rytmika przedszkolaków