DZIELNI STRAŻACY O SWOJEJ PRACY

Dnia 07.02.2018r. dzieci z naszego przedszkola z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Państwowej Staży Pożarnej
w Nisku.
Panowie strażacy mimo licznych obowiązków pojawili się tuż przed południem i - co wzbudziło wielki entuzjazm przedszkolaków - aż dwoma najprawdziwszymi strażackimi samochodami.

Podczas spotkania strażacy przybliżyli obecnym dzieciom zasady postępowania nie tylko w przypadku pożaru, ale także w razie innych niebezpiecznych sytuacji oraz  sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubrania specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Przedszkolaki  z wielką radością przymierzały ubiór strażaka oraz hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.

Wrażenia, jakich dostarczyli nam panowie strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć także w naszej galerii.

KliknijStażacy o swojej pracy