CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

Program edukacyjny „Czyste Powietrze Wokół Nas” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów.

Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego.

Cele główne programu to:

- wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

- zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach, albo gdy dorośli palą przy nich tytoń.