DNI ADAPTACYJNE W NASZYM PRZEDSZKOLU 2018/2019

Drodzy Rodzice i Opiekunowie dzieci przedszkolnych

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego 3-latka.

Aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres,
dla nowych przedszkolaków w naszym przedszkolu organizujemy Dni Adaptacyjne.

Priorytetem naszego przedszkola jest to, by każde dziecko czuło się w nim dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Wiemy jednak, że na początku w przedszkolu dla dzieci jest wszystko obce. Wówczas pozostawione bez bliskich odczuwają lęk, strach i niepokój. Nie mniej przykre uczucia towarzyszą rodzicom rozstającym się ze swoimi pociechami.

Aby zapobiec tym wszystkim negatywnym przeżyciom, zarówno małego, jak i dorosłego człowieka, przy przekraczaniu progu przedszkola, organizujemy spotkania adaptacyjne dla naszych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami.
Celem tych spotkań jest, by dzieci w obecności rodziców poznały pomieszczenia przedszkolne, nauczycieli oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami.

Wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych zapoznaniem dzieci z naszą placówką zapraszamy wraz z dziećmi w dniach 27–30 sierpnia 2018 r. (poniedziałek - czwartek) w godz. 1000 – 1100 do Przedszkola nr 2 w Nisku.

Natomiast w piątek 31 sierpnia 2018 r. o godz. 1700  odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy rodziców dzieci z grupy Misie i Krasnale oraz Biedronki.

Dyrektor oraz kadra pedagogiczna

Przedszkola nr 2 w Nisku