Z NAJMŁODSZYMI O BEZPIECZEŃSTWIE

5 września 2018 roku do naszej szkoły przybyło troje policjantów, aby zapoznać  uczniów klas I – IV oraz przedszkolaków z grupy Biedronki" z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi nie tylko w ruchu drogowym.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole i poza szkołą.

Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami. Omówili sposoby unikania tych niebezpieczeństw. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało magnetyczną opaskę odblaskową na rękę.

Dziękujemy pani policjantce i panom policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nisku za cenne rady i wskazówki.