TO JUŻ 100 LAT !!!

Wszystkim Druhnom i Druhom z okazji 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Niżańskiej  składamy najserdeczniejsze życzenia!

Życzymy Wam pogody ducha, uśmiechu i niegasnącego zapału we wcielaniu w życie zasad wynikających z harcerskiego przyrzeczenia. Nie ma bowiem niczego bardziej godnego naśladowania, niż bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

Harcerstwo na Ziemi Niżańskiej  realizuje tę misję już od 100 lat w sposób wyjątkowy, łącząc patriotyczne wychowanie z integracją, przygodą i dobrą zabawą.

15 września 2018 r. nasi harcerze mieli nie lada powód do świętowania. Wszystko to z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Niżańskiej. Tego dnia odbyły się oficjalne uroczystości, ale także i harcerskie ognisko przy dźwiękach pieśni oraz poezji śpiewanej.

Uroczyste obchody 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Niżańskiej, organizowane przez Komendę Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku oraz Komitet Obchodów rozpoczęła msza święta odprawiona w Sanktuarium świętego Józefa w Nisku. Po niej, uroczystości przeniesione zostały niżański plac Wolności, gdzie miał miejsce apel.

Również tego dnia poświęcono oraz odsłonięto tablicę upamiętniającą 100-lecie harcerskiej działalności na Ziemi Niżańskiej.

Na zakończenie w Parku Miejskim - w nieco mniej oficjalnej atmosferze - odbył się Koncert Jubileuszowy oraz ognisko harcerskie.

Całej braci harcerskiej życzymy kolejnych 100 lat!