ZWIERZĘTA KOCHAMY - WIĘC O NIE DBAMY !

W dniu 9 października 2018 r.  gościem  w naszym przedszkolu była pani z gabinetu weterynaryjnego w Nisku – p. Karolina Waliłko. Towarzyszył jej kot i królik Trusia, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie zareagowały na przyniesione zwierzęta.  Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska małym milusińskim i poznać ich budowę. Pani Karolina opowiedziała dzieciom, jak odbywa się wizyta z chorym zwierzątkiem w gabinecie weterynarza. Dzieci słuchały bicia serca kota za pomocą stetoskopu, obserwowały źrenice kota pod wpływem światła. Następnie modły nakarmić Trusię kawałkami jabłka. Dzieci mogły również pogłaskać zwierzęta.  Pani Karolina pokazała dzieciom akcesoria służące do higieny zwierząt. Na koniec odbył się krótki konkurs wiedzy o pokazanych zwierzętach. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci zostały nagrodzone słodyczami.

Bardzo dziękujemy pani Karolinie Waliłko za poświęcony dzieciom czas oraz podzielenie się z nimi swoją wiedzą.