ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Młodsi sprawdzają - czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem 28 września 2018 roku w naszej szkole odbywał się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Wśród 4 579 szkół z całego świata zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się ponownie nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym w naszej placówce była nauczycielka matematyki - pani Anna Bednarczyk.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Swoją znajomość tabliczki mnożenia i refleks mogli sprawdzić uczniowie ich rodzice i nauczyciele podczas przerw międzylekcyjnych. Specjalnie powołane „Patrole Egzaminacyjne” składające się z najlepszych matematyków szkoły przeprowadzały egzaminy.
Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Uczniowie przez tydzień przygotowywali się do obchodów.
Od godziny 8 rano Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV -VIII, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Wybierano najpierw jeden, potem drugi los, a każdy z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: MT EXPERT.

Niecodzienny sposób sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” wywołał wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów,
jak i dorosłych.
Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin.
Otrzymane certyfikaty są motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole, a dla dorosłych miłą pamiątką.
Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.